Duben 2008

Neviditelné zlo

8. dubna 2008 v 16:19 | Dominga14 |  Filmy
Kdo by to neznal? Jen se dostanete do vězení, už vás ženou jako dobrovolníky vyklízet starý hotel. Ten je samozřejmě opuštěný jen na oko a ve svých útrobách má pro vás nějaké to překvapení. Tentokrát je jím plešatý wrestler s dírou v hlavě a praktickým hákem v ruce.
FILM
A přesně taková situace čeká na osmičku mladých lidí, kteří se více či méně vlastní vinou dostali do křížku se zákonem. Odměnou za víkendové galeje ve vyhořelém hotelu jim má být zkrácení trestu o měsíc a možnost trochu si zalaškovat s opačným pohlavím. A tak se bez váhání v doprovodu bezrukého poldy s temnou minulostí a postarší policajtky vydávají do hotelu Blackwell, aby brzo zjistili, že to přeci jen nebudou jen tak lehce proflákané dva dny. Blackwell má totiž svoje nepříjemná tajemství. Jedním z nich je soustava tajných chodeb, dalším trezor plný peněz a tím rozhodně nejzajímavějším je pak Jacob Goodnight, sériový vrah. Jatka mohou začít.

Jan Dolanský

8. dubna 2008 v 16:10 | Dominga14 |  Slavní
Jan Dolanský se narodil 14. února 1978 v Hradci Králové, kde vystudoval základní školu. Ve 14 letech odešel do Prahy, kde nastoupil na Státní konzervatoř - hudebně dramatický obor, kterou ukončil v roce 1997.

Po šesti letech začal hostovat v pražském divadle Komedie. Zahrál si tu např. Gase a Augustuse ve hře Toma Stopparda Arkádie, Puka v Shakespearově Snu noci svatojánské, Petra v Ostrovského Lese, Basania v Shakespearově Kupci benátském, dále ve Zkrocení zlé ženy aj.

V létě v roce 2002, kdy byl původní soubor Divadla Komedie rozpuštěn, zůstal bez angažmá. Posléze začal spolupracovat s Divadlem na Vinohradech (Max v Králi Kryse).


Od ledna 2003 je členem činohry Národního divadla. Viděli jsme ho zde zatím v roli Mladíka ve Volánkové Stísněné 22 a jako Valentina ve Schwabově hře Faust, můj hrudník, má přilba; v současném repertoáru hraje roli Vikomta de Valverta v Rostandově Cyranovi z Bergeracu, Kennyho v Mastrosimoneho hře Jako naprostý šílenci a Tresku v Molierově Lakomcovi.

V šestnácti letech natočil s režisérem Jaroslavem Dudkem televizní seriál Aneta (ČT). Režisér Jiří Svoboda si jej vybral do hlavní role pro televizní film Udělení milosti se zamítá (2002). Role Jakuba v Perníkové věži (2002) režiséra Milana Šteindlera byla první z velkých filmových příležitostí, které se mu dostalo.

K jeho zálibám patří snowboarding. Jeho manželkou je herečka Lenka Vlasáková.

Videoklipy 2008

6. dubna 2008 v 18:50 | Dominga14 |  Super videa
FloRida feat T Pain-Get low