Doba ledová 2-obleva

17. února 2007 v 9:50 | ????? |  Filmy

Oteplení dokáže přinést pěkné trable

Mamuta Mannyho, lenochoda Sida a šavlozubého tygra Diega na jejich cestě doprovodí ještě mamutí slečna Ellie (která se ovšem považuje za vačici) a její dva ztřeštění bratři Crash a Eddie. Dohromady tak tvoří nesourodou rodinku, mezi jejímiž členy to čas od času řádně zaskřípe.
Každá z postaviček si během dlouhé cesty řeší své osobní problémy.
Manny čelí obavě, že je jediným žijícím mamutem a následně si hledá cestu k Ellie a to pod záminkou zachování rodu.:-).Diego se pak vyrovnává se svým strachem k vodě. Tyto pasáže jsou poněkud toporné a předvídatelné. Nicméně kaskádu vtipných gagů přerušují jen opravdu krátce. O poznání svižněji řeší své vzlety a následné pády lenochod Sid . Crash s Eddiem pak svými vylomeninami vtipně doplňují celou partičku "utečenců".
Samostatnou kapitolou je pak veverka Scrat, která stejně jako v "jedničce" napíná veškeré své úsilí k honu za ořechem. Fanoušky šílené veverky potěším, protože Scrat dostal ve "dvojce" více prostoru a je ještě zběsilejší a vynalézavější.
Režisér Carlos Saldanha si se svými kolegy zjevně stanovil jediný cíl a to bavit malé i velké diváky a tento záměr se mu nepopiratelně daří.
Dobu ledovou 2 založil na již osvědčeném trojlístku postav. K nim pak přidal nejen Ellie se svými bratry, ale i celé společenstvo migrujích zvířátek. Roli záporňáků určil dvěma rozmrznuvším vodním příšerám, které lačně dotírají na ustupující suchozemce. Na stranu zloduchů pak šoupl i supa Holomka a jeho kumpány, kteří vytrvale čekají, jak celá záchranná megaakce skončí.
V celém filmu není ani tak důležité, jestli se hrdinové zdárně dostanou k cíli své cesty. Nečekejte nějakou originální zápletku, či překvapivé vyústění pointy. Vše je založeno na svižných a vtipných gazích, které jsou jednotlivým postavičkám skvěle šity na míru.
----------------------------
A na komec všichni hl. hrdinové
Mamut Manfred - foto: Bontonfilm
Mamutka Ellie - foto: Bontonfilm
Lenochod Sid - foto: Bontonfilm
Šavlozubý tygr Diego - foto: Bontonfilm
Kryserka - foto: Bontonfilm

Doba ledová 2: Obleva - foto: Bontonfilm
Doba ledová 2: Obleva - foto: Bontonfilm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niky Niky | 2. června 2007 v 9:26 | Reagovat

mno tak jako libárna!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama